Wynajem autobusów na pielgrzymkę oraz wycieczkę

Planując wyjazd biznesowy, często zastanawiamy się, jak środek transportu wybrać. Jednym z tańszych rozwiązań jest wynajęcie autokaru, zwłaszcza jeśli mamy do przewiezienia sporą liczbę osób. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy zdecydujemy się na wynajęcie autokaru?

Co warto wiedzieć przed wynajęciem autokaru

Zanim wynajmiemy autokar, warto zastanowić się, ile osób będzie podróżować, jaka będzie długość trasy i termin przejazdu. Warto też zastanowić się, czy będziemy wynajmować autokar z kierowcą, czy bez. Te informacje są niezbędne, by firma zajmująca się wynajmem autokarów mogła ustalić cenę usługi. Powinniśmy też wiedzieć, jaki rodzaj autokaru chcemy wypożyczyć. Zależne jest to od ilości osób, które będzie on przewoził, ale także od długości trasy. Podczas długich podróży z pewnością przydadzą się takie udogodnienia jak klimatyzacja, DVD, monitory, WC, barek z zimnymi i ciepłymi napojami czy wygodne fotele  dla pasażerów. Niezależnie od długości trasy autokar powinien być wyposażony w pasy bezpieczeństwa znajdujące się przy każdym fotelu. Dodatkową zaletą, poprawiającą bezpieczeństwo jest system monitoringu oraz GPS, dzięki któremu można na bieżąco sprawdzić lokalizację danego autokaru.

Na co zwrócić uwagę, kiedy wybieramy wypożyczalnię autobusów?

Wybierając wypożyczalnię, często porównujemy oferty paru firm. Poza ceną warto zwrócić uwagę na to, jakie doświadczenie ma dana firma w organizowaniu tego typu wyjazdów oraz zwrócić uwagę na stan techniczny autokarów. Warto wcześniej sprawdzić, czy dana wypożyczalnia długo istnieje na rynku oraz jakie certyfikaty i rekomendacje posiada. Warto też zwrócić uwagę na to, czy informacje zwrotne dotyczące oferty otrzymujemy szybko i czy są one rzeczowe. Przed podpisaniem umowy warto wcześniej obejrzeć autokar i zapoznać się z jego stanem technicznym. Jeśli zamierzamy wypożyczyć autokar z kierowcą, to warto dowiedzieć się, jak długie doświadczenie mają kierujący autokarami. Pamiętajmy, że duże doświadczenie firmy i kierowców tam pracujących oraz stan techniczny mają wpływ na to, czy nasza podróż będzie bezpieczna.