Wynajem autobusów na pielgrzymkę oraz wycieczkę

Wynajem autokaru lub minibusu to dobry sposób na organizację jednodniowej wycieczki z rodziną, jak i firmowego wyjazdu. Podczas wynajmowania autobusu powinniśmy rozważyć, czy bardziej odpowiada nam wynajęcie autokaru z kierowcą, czy też bez.

Wynajęcie autokaru z kierowcą?

W przypadku autokarów i autobusów, w których liczba osób razem z kierowcą przekracza 17, konieczne jest posiadanie prawa jazdy kategorii D oraz ukończenie kursu na przewóz osób. Jeśli organizujemy wycieczkę lub wyjazd firmowy większej ilości osób, to warto zdecydować się na wynajęcie autokaru z kierowcą. Zaoszczędzi nam to czas, na poszukiwanie odpowiednio przeszkolonego kierowcy. W firmach zajmujących się wypożyczaniem autokarów pracują kierowcy, których profesjonalizm i doświadczenie zapewni nam bezpieczną podróż. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest zebranie sporej grupy pasażerów, co obniża koszt podróży. Przy wielodniowych wycieczkach warto pomyśleć o wynajęciu luksusowego autokaru, którego wyposażenie zapewni nam komfortową i bezpieczną podróż. Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady. Przede wszystkim takie, że podczas wyjazdu w małej grupie wynajem dużego autokaru może się okazać po prostu za drogi.

Autobusy dla mniejszych grup

Nierzadko zdarza się sytuacja, kiedy jako firma lub osoba prywatna musimy zorganizować przewóz dla 7-8 osób. Ponieważ samochód osobowy nie jest wystarczający, to poszukujemy innego rodzaju rozwiązań. Warto wtedy skorzystać z wynajmu minibusów. Warto wiedzieć, że do prowadzenia minibusu, w którym przewożonych jest 9 osób (razem z kierowcą), nie są potrzebne dodatkowe uprawnienia – wystarczy prawo jazdy kategorii B. Oznacza to, że nie ma konieczności wynajmowania kierowcy. Zaletą minibusów jest również łatwość ich prowadzenia. Wynajem minibusu to świetny wybór, jeśli poszukujemy transportu na wesele, wyjazd wakacyjny czy wyjazd służbowy bądź delegację.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na wynajęcie autokaru z kierowcą, czy minibusu bez kierowcy, to warto zadbać o to, by wybrana przez nas wypożyczalnia autobusów miała nową flotę pojazdów oraz doświadczonych kierowców.