Wynajem autobusów na pielgrzymkę oraz wycieczkę

Niezależnie od tego, czy wynajmujemy autokar na wyjazd wakacyjny, czy na pielgrzymkę lub wesele powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na wyposażenie autokaru i jego stan techniczny.

Autobus dopasowany do naszych potrzeb

Pierwszym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest wyposażenie autobusu lub autokaru. Jeśli podróż nie będzie długa, nie musimy się tym aż tak przejmować. Jeśli jednak planujemy dłuższą podróż, to z pewnością przyda się nam klimatyzacja. Można też pomyśleć o autokarach z toaletą, przy parodniowych przejazdach. Jeśli planujemy podróż za granicę, to powinniśmy się upewnić, że firma, z którą zamierzamy współpracować, ma odpowiednie uprawnienia. Przed wynajęciem autobusu, powinniśmy ustalić ilość osób, które będą przewożone. Dzięki temu unikniemy płacenia za puste miejsca w autobusie. Musimy pamiętać o tym, że każdy z pasażerów musi mieć swoje miejsce siedzące. Przewożenie większej ilości osób jest niezgodne z prawem. Pamiętajmy też, że do kosztów wynajmu autokary należy doliczyć koszty związane z kierowcą. Czas jego pracy oraz ewentualne noclegi i wyżywienie.

Bezpieczna podróż

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na tan techniczny pojazdu. Przed wypożyczeniem autokaru oraz bezpośrednio przed wyruszeniem w trasę powinniśmy się upewnić, czy autokar posiada wszystkie wymagane dokumenty, które potwierdzają jego dopuszczenie do użytku oraz czy znajduje się w nim trójkąt, gaśnica i apteczka. Informacje o stanie technicznym pojazdu uzyskamy, prosząc o okazanie badania technicznego pojazdu. Warto też w umowie najmu zawrzeć klauzulę, by autokar był przed wyjazdem poddany badaniom technicznym. Możemy także z wyprzedzeniem zgłosić potrzebę sprawdzenia autokaru policji. Musimy jednak pamiętać, że oględziny te są bardzo ogólne i nie dają gwarancji na to, że autokar nie zepsuje się podczas wycieczki. Należy zgłosić firmie wypożyczającej autobus wszystkie uszkodzenia, które są widoczne w autokarze, jak na przykład uszkodzone siedzenie. Dzięki temu nie zostaniemy później obciążeni kosztami z tym związanymi.

Jeśli będziemy pamiętać, o tych wskazówkach, z pewnością uda nam się wypożyczyć autokar lub autobus, który będzie spełniał nasze potrzeby zarówno bezpieczeństwa, jak i wygody.